Dash Faction Installation Guide/pl

From Red Faction Wiki
< Dash Faction Installation Guide
Revision as of 04:49, 16 October 2022 by Goober (talk | contribs) (Adding credit)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Dashlogo1.png
Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, dołącz do Discorda społeczności FactionFiles, aby uzyskać pomoc. Discord FactionFiles to także miejsce, w którym można wziąć udział w organizowanych wydarzeniach społecznościowych i uzyskać pomoc we wszystkim, co jest związane z serią Red Faction.
Kliknij tutaj, aby dołączyć do Discorda społeczności FactionFiles

Czym jest Dash Faction?

Dash Faction jest darmowym patchem do gry Red Faction stworzonym w całości przez rafalh zaprojektowanym z myślą naprawienia znanych błędów, poprawienia kombatybilności ze współczesnym sprzętem i oprogramowaniem, poszerzenia funkcjonalności, poprawienia jakości grafiki oraz wydajności. Dash Faction był rozwijany od roku 2016 i jest najbardziej zaawansowanym patchem do tej gry w histori.

Krok 1: Pobieranie instalatora

Kliknij w przycisk Download by pobrać Dash Faction

Odwiedź FactionFiles.com by pobrać najnowszą wersję Dash Faction.

Krok 2: Uruchomienie instalatora

Wciśnij przyciski pokazane wyżej
 • Uruchom pobrany instalator Dash Faction.W zależności od ustawień zabezpieczeń systemu Windows i zainstalowanego oprogramowania antywirusowego mogą się pojawić monity które należy potwierdzić by kontynuować instalację Dash Faction
  • Kliknij tak jak pokazano na obrazku z prawej strony jeżeli się pojawią
  • Biorąc pod uwagę dużą liczbę dostępnych produktów antywirusowych dla komputerów stacjonarnych, niemożliwe byłoby szczegółowe określenie, w jaki sposób zezwolić na uruchomienie instalatora Dash Faction na każdym z nich, jeśli zostanie on błędnie wykryty jako złośliwe oprogramowanie. Jeśli napotkasz taki problem, będziesz musiał utworzyć wyjątek w swoim oprogramowaniu antywirusowym, aby umożliwić uruchomienie instalatora Dash Faction.

UWAGA: Często zdarza się, że produkty Windows i/lub antywirusowe wykrywają całkowicie bezpieczne programy (takie jak Dash Faction) jako podejrzane/złośliwe po prostu dlatego, że są nowe i/lub nie są powszechne wśród globalnych użytkowników komputerów. Chociaż Dash Faction jest całkowicie bezpieczny w instalacji i uruchomieniu, pamiętaj, że jest to oprogramowanie typu open source, co oznacza, że ​​jeśli z jakiegokolwiek powodu nie ufasz instalatorowi/aplikacji, możesz przejrzeć jego kod źródłowy i skompilować go samodzielnie. Kod źródłowy Dash Faction dostępny jest tutaj: Dash Faction on GitHub

Krok 3: Instalacja Dash Faction

Upewnij się, że ścieżka do RF.exe jest poprawna. Jeśli nie, kliknij przycisk przeglądania i znajdź właściwą
 • Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. W większości przypadków powinieneś być w stanie po prostu kliknąć „Dalej”.


 • Po wyświetleniu okna „Wybierz RF.exe” instalator Dash Faction spróbuje wykryć, gdzie jest zainstalowana twoja gra Red Faction — ścieżki lokalizacji najprawdopodobniej będzie poprawne bez konieczności jego zmiany. Jeśli jednak to pole jest puste lub zawiera nieprawidłową ścieżkę, kliknij „Przeglądaj” i znajdź plik RF.exe w folderze Red Faction.


 • Jeśli pojawi się komunikat podobny do tego poniżej, informujący, że twoja wersja Red Faction nie jest bezpośrednio obsługiwana przez Dash Faction, po prostu kliknij OK, aby Dash Faction zainstalowało niezbędne pliki..
  • UWAGA:
   • Jeśli używasz cyfrowej wersji gry (takiej jak Steam lub GoG), instalator Dash Faction nie nadpisze oryginalnego pliku RF.exe podczas aktualizacji. Zamiast tego instalator utworzy nowy plik o nazwie RF_120na.exe do uruchomienia Dash Faction.
   • Jeśli używasz pudełkowej wersji gry, instalator Dash Faction automatycznie przeniesie Cię do najnowszej oficjalnej wersji (v1.20).

Dash150steampatch.png


 • Po wyświetleniu okna „Wybierz dodatkowe zadania”” zaleca się, aby zachować domyślne opcje, aby zapewnić najlepsze wrażenia z gry Red Faction.


Krok 4: Uruchomienie gry

Możesz skonfigurować dodatkowe opcje i/lub dołączyć do Discorda
 • Po zainstalowaniu Dash Faction możesz rozpocząć grę!


 • Domyślne opcje powinny pozwolić na bezproblemową grę. Jeśli chcesz jeszcze bardziej dostosować swoją grę (w tym skorzystać z niektórych nowych ulepszeń graficznych, jakie wprowadza Dash Faction), kliknij „Options w programie uruchamiającym Dash Faction. Zalecane ustawienia można znaleźć w Red Faction Quick Start Guide.Ciesz się Red Faction!

Thanks to liq for the Polish translation of this guide